Centrala Nasienna Sp. z o.o.

   telefon: 52 315-26-01

Katalog Wiosna 2015

Środki ochrony roślin

Mając na uwadze ochronę przed szkodnikami, regulację wzrostu oraz rozwój roślin uprawnych oferujemy bogatą ofertę środków ochrony roślin. Insektycydy, fungicydy, herbicydy, regulatory wzrostu oraz zaprawy nasienne to asortyment, który w pełni zabezpieczy Państwa uprawy.

Pragniemy poinformować Państwa, iż posiadamy w ofercie pełną gamę środków ochrony roślin wszystkich wiodących producentów:

Burak cukrowy i pastewny

 • Fungicydy

 • Optan 183 SE

  Środek grzybobójczy w formie koncentratu stałych cząstek i małych kapsuł zawieszonych w wodzie o działaniu układowym (epokynazol) i translaminarnym (piraklostrobina) do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie zbóż oraz buraka cukrowego przed chorobami grzybowymi.

  Zawartość substancji czynnej:

  Piraklostrobina (substancja z grupy strobiluryn) – 133 g/l (12,58%)
  Epoksykonazol (substancja z grupy triazoli)- 50 g/l (4,73%)

  Burak cukrowy - chwościk buraka, mączniak prawdziwy, brunatna plamistość liści, rdza buraka.

 • Tebu 250 EW

  Środek grzybobójczy w postaci płynu do sporządzania emulsji wodnej o działaniu systemicznym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie rzepaku ozimego, pszenicy ozimej, jęczmienia jarego, buraków cukrowych oraz wiśni przed chorobami grzybowymi.

  Substancja aktywna:

  Tebukonazol - (związek z grupy triazoli) – 250 g/l

  Środek zarejestrowany do ochrony buraka cukrowego przed chwościkiem buraka.

 • Herbicydy

 • Agil 100 EC

  Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowany nalistnie, przeznaczony do selektywnego zwalczania perzu właściwego, samosiewów zbóż, chwastnicy jednostronnej, miotły zbożowej, owsa głuchego i innych chwastów jednoliściennych (po wschodach) w niektórych roślinach rolniczych (ziemniak, burak cukrowy i pastewny, rzepak ozimy, bobik, groch jadalny), warzywnych  i sadowniczych, szkółkach i uprawach leśnych w okresie wegetacji oraz do zwalczania perzu właściwego w zespole uprawek pożniwnych.

  Zawartość substancji czynnej:

  Propachizafop (związek z grupy pochodnych kwasu arylofenoksypropionowego)-100 g /l

  Środek wykazuje działanie układowe, pobierany jest bardzo szybko poprzez liście, a następnie przemieszczany do korzeni i rozłogów chwastów powodując zahamowanie wzrostu i rozwoju roślin.

  Chwasty wrażliwe np.: chwastnica jednostronna, miotła zbożowa, owies głuchy, palusznik krwawy, perz właściwy, samosiewy zbóż, włośnica sina, włośnica zielona, wyczyniec polny, życice.

  Chwasty odporne np: wszystkie rośliny dwuliścienne.

 • Pantera 040 EC

  Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowany nalistnie, przeznaczony do selektywnego zwalczania jednorocznych i wieloletnich chwastów jednoliściennych (po ich wzejściu) w niektórych roślinach rolniczych (burak cukrowy, rzepak ozimy i jary) i warzywnych w okresie wegetacji oraz do zwalczania perzu właściwego w zespole uprawek pożniwnych.

  Zawartość substancji aktywnej:

  Chizalofop-P-tefurylowy (związek z grupy pochodnych kwasu arylofenoksypropionowego) - 40 g/l

  Środek Pantera 040 EC wykazuje działanie systemiczne, jest pobierany bardzo szybko przez liście, a następnie przemieszczany w roślinie, hamując wzrost i rozwój chwastów. Działanie środka na chwasty objawia się żółknięciem, a następnie zasychaniem najmłodszych liści i widoczne jest po upływie około 6-10 dni od opryskiwania. Pełny efekt widoczny jest po 14-20 dniach.

  Chwasty wrażliwe np.: chwastnica jednostronna, paluszniki, włośnica sina, włośnica zielona, samosiewy zbóż w rzepaku ozimym, miotła zbożowa, owies głuchy, stokłosy, wyczyniec polny, perz właściwy.

  Chwasty odporne: rośliny dwuliścienne.

 • Songhai 300 SL

  Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania roztworu wodnego, stosowany nalistnie w rzepaku ozimym, buraku cukrowym i cebuli.

  Zawartość substancji czynnej:

  Chlopyralid (związek z grupy pochodnych kwasu karboksylowego) – 300 g/l (25,82%).

  Środek pobierany jest poprzez liście chwastów. Powoduje blokadę auksyn tj. hormonów roślinnych odpowiedzialnych za wzrost roślin. Unieczynnienie hormonów wzrostu powoduje w efekcie wstrzymanie syntezy aminokwasów, ponadto środek zakłóca proces oddychania na poziomie komórkowym. Najskuteczniej niszczy młode, intensywnie rosnące chwasty, od fazy 2-3 liści do fazy rozety.

  • Chwasty wrażliwe np.: chaber bławatek, maruna bezwonna, ostrożeń polny, psianka czarna, rdest plamisty, rumian polny, rumianek pospolity, żółtlica drobnokwiatowa.
  • Chwasty średnio wrażliwe np.: komosa biała.
  • Chwasty średnio odporne np.: szarłat szorstki.
  • Chwasty odporne np.: bodziszek drobny, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, mak polny, przytulia czepna, tasznik pospolity, tobołki polne oraz chwasty jednoliścienne.
 • Beetup Compact 160 SC

  Środek chwastobójczy w formie koncentratu w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, stosowany nalistnie, przeznaczony do powschodowego zwalczania jednorocznych chwastów dwuliściennych w buraku cukrowym i buraku pastewnym.

  Zawartość substancji czynnych:

  Fenmedifam (związek z grupy pochodnych fenylokarbaminianów) – 80 g/l
  Desmedifam (związek z grupy karbanilanów) – 80 g/l

  Środek pobierany jest przez liście chwastów. Najskuteczniej zwalcza chwasty znajdujące się w fazie do 2-4 liści. Środek przeznaczony jest do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

  • Chwasty wrażliwe np.: gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, tasznik pospolity, tobołki polne,
  • Chwasty średnio wrażliwe np.: fiołek polny,
  • Chwasty odporne np.: maruna bezwonna, przytulia czepna, rdest powojowaty, samosiewy rzepaku.
 • Elegant 05 EC

  Elegant 05 EC to środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowany nalistnie, przeznaczony do selektywnego zwalczania niektórych jednorocznych chwastów jednoliściennych w uprawie rzepaku ozimego oraz perzu właściwego w uprawie buraka cukrowego i pastewnego.

  Zawartość substancji aktywnej:

  Chizalofop-P-etylu (związek z grupy pochodnych kwasu arylofenoksypropionowego) - 5%.

  Środek wykazuje działanie układowe. Pobierany jest bardzo szybko przez liście, a następnie przemieszczany do korzeni i rozłogów, powodując zahamowanie wzrostu i rozwoju chwastów. Działanie środka na chwasty objawia się żółknięciem, a następnie zasychaniem najmłodszych liści i widoczne jest po upływie około 7 dni od opryskiwania. Pełny efekt jest widoczny po około 2-3 tygodniach, w zależności od przebiegu pogody. Intensywny wzrost chwastów, ciepła pogoda i dostatecznie wilgotna gleba przyśpieszają działanie środka. Środek stosuje się nalistnie po wzejściu chwastów. Perz właściwy jest najbardziej wrażliwy w fazie 4-6 liści, a chwasty jednoroczne od fazy 2 liści do początku fazy krzewienia.

  • Chwasty wrażliwe: perz właściwy (dawka 3 l/ha), wyczyniec polny i miotła zbożowa (dawka: 1 l/ha)
  • Chwasty odporne: rośliny dwuliścienne.
 • Ethofol 500 SC

  Środek chwastobójczy, koncentrat w formie stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, stosowany doglebowo lub nalistnie, przeznaczony do zwalczania chwastów jednorocznych w buraku cukrowym. Ethofol 500 SC jest pobierany przez korzenie chwastów. Najskuteczniej niszczy chwasty w okresie ich kiełkowania.

  Zawartość substancji czynnej:

  Etofumesat metanosulfonian (związek z grupy pochodnych benzofuranu) – 500 g/l (44,2%)

  • Chwasty wrażliwe: komosa biała, przytulia czepna, szarłat szorstki.
  • Chwasty średniowrażliwe: chwastnica jednostronna.
 • Pyramin Turbo 520 SC

  Środek chwastobójczy, koncentrat w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania z wodą, stosowany doglebowo i nalistnie, przeznaczony do zwalczania jednorocznych chwastów dwuliściennych w buraku cukrowym.

  Zawartość substancji czynnej:

  Chlorydazon (związek z grupy pirydazonów) – 520 g/l (43%)

  Środek pobierany głównie przez korzenie chwastów, w mniejszym stopniu przez liście. Najskuteczniej niszczy chwasty od momentu ich skiełkowania do fazy 2 liści.

  • Chwasty wrażliwe: dymnica pospolita, gwiazdnica pospolita, jasnota różowa, komosa biała, przetacznik perski, rdest plamisty, samosiewy rzepaku, szarłat szorstki, tasznik pospolity, tobołki polne.
  • Chwasty średniowrażliwe: fiołek polny, maruna bezwonna, przytulia czepna, rdest powojowy.
  • Chwasty średnioodporne: rdest ptasi.
  • Chwasty odporne: chwastnica jednostronna.
 • Roundup 360 SL

  Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania roztworu wodnego, stosowany nalistnie, przeznaczony do zwalczania perzu oraz innych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych (jednorocznych i wieloletnich) na polach uprawnych, w uprawie jabłoni i porzeczki czarnej, na torach kolejowych i innych terenach nie użytkowanych rolniczo, oraz do likwidacji ugorów i odłogów przed zasiewem roślin uprawnych.

  Zawartość substancji aktywnej:

  Glifosat (związek z grupy aminofosfonianów) – 360 g/l.

  Roundup 360 SL jest dolistnym herbicydem o działaniu układowym. Pobierany jest przez zielone części roślin (liście, zielone pędy i nie zdrewniałą korę), a następnie przemieszcza się po całej roślinie i dociera do jej części podziemnych (korzenie, rozłogi itp.) powodując ich zamieranie. Pierwsze objawy działania środka (żółknięcie i więdnięcie) są widoczne po upływie 7-10 dni od zabiegu. Całkowite zamieranie roślin następuje po około 3 tygodniach. Wysoka temperatura i wilgotność powietrza oraz silne nasłonecznienie przyspieszają działanie środka.

  Chwasty wrażliwe np.:

  • w dawce 2 l/ha* np.: chwastnica jednostronna, gwiazdnica pospolita, jasnota różowa, komosa biała, pokrzywa zwyczajna, tasznik pospolity, żółtlica drobnokwiatowa.
  • w dawce 3-5 l/ha np.: bodziszek drobny, bratek polny, jasnota purpurowa, mak polny, maruna bezwonna, miotła zbożowa, ostróżeczka polna, perz właściwy, przetacznik polny, przymiotno kanadyjskie, przytulia czepna, rdest powojowy, samosiewy rzepaku, starzec zwyczajny, stokłosa miękka, szarłat szorstki, tobołki polne, wiechlina roczna.
  • w dawce 5-6,25 l/ha np.: bylica pospolita, czyściec błotny, krwawnik pospolity, mlecz polny, mniszek pospolity, szczaw polny, szczaw zwyczajny.

  Chwasty średniowrażliwe:

  • w dawce 5-6,25 l/ha: wierzbownica gruczołowata

  Chwasty odporne np.: skrzyp polny.

  *Dotyczy chwastów w fazie siewki

 • Safari 50 WG

  Środek chwastobójczy w formie granulatu, do sporządzania zawiesiny wodnej stosowany nalistnie, przeznaczony do powschodowego zwalczania chwastów dwuliściennych w buraku cukrowym.

  Zawartość substancji aktywnej:

  Triflusulfuron metylowy (związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika) – 50%

  Środek jest selektywnym herbicydem o działaniu układowym. Pobierany jest głównie przez liście i szybko przemieszczany w roślinie. Hamuje podział komórek w stożkach wzrostu, wstrzymując wzrost i rozwój chwastów. Objawy działania takie jak, przejaśnienia, żółknięcie, nekrozy, a dalej brązowienie liści wrażliwych chwastów występują w ciągu kilku dni. Ciepło i odpowiednia ilość wilgoci w glebie wpływają korzystnie na działanie środka. W czasie suszy lub chłodów środek działa wolniej. Środek wykazuje selektywność czynną tzn. buraki posiadają zdolność rozkładu preparatu do związków nieaktywnych. Po zabiegu mogą wystąpić marmurkowate przebarwienia liści buraków, które ustępują bez ujemnego wpływu na plon korzeni i zawartość cukru. Najskuteczniej działa na intensywnie rosnące chwasty od wschodów do początku fazy dwóch liści właściwych.

  • Chwasty wrażliwe np.: fiołek polny, jasnota różowa, komosa biała, maruna bezwonna, przetacznik perski, psianka czarna, rumian polny, samosiewy rzepaku, szarłat szorstki, tasznik pospolity.
  • Chwasty średnio wrażliwe np.: gwiazdnica pospolita, przytulia czepna, rdest powojowaty, wilczomlecz obrotny.
  • Chwasty odporne np.: chwastnica jednostronna, łoboda rozłożysta, ostrożeń polny, powój polny.
 • Venzar 500 SC

  Środek chwastobójczy, koncentrat w postaci zawiesiny do rozcieńczania wodą, stosowany nalistnie, przeznaczony do zwalczania chwastów dwuliściennych w buraku cukrowym. Środek pobierany jest przez korzenie chwastów, które wkrótce po wschodach zamierają.

  Zawartość substancji aktywnej:

  Lenacyl (związek z grupy uracyli) – 500 g/l

  • Chwasty wrażliwe: fiołek polny, jasnota różowa, komosa biała, przetacznik perski, rdest powojowy, rumian polny, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity.
  • Chwasty odporne: bodziszek drobny, ostrożeń polny i inne gatunki chwastów dwuliściennych wieloletnich lub głęboko korzeniących się.
 • Insektycydy

 • Decis Mega 50 EW

  Środek owadobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczonym do zwalczania szkodników gryzących i kłująco-ssących w roślinach rolniczych, sadowniczych, warzywnych i ozdobnych. Na roślinie działa powierzchniowo. 

  Zawartość substancji czynnej:

  Deltametryna - (związek z grupy pyretroidów) – 50 g/l (4,80 %).

  Burak cukrowy - mszyca burakowa, pchełka burakowa, drobnica burakowa, śmietka ćwiklanka.

 • Proteus 110 OD

  Środek owadobójczy w formie zawiesiny olejowej do rozcieńczania wodą, o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczonym do zwalczania szkodników gryzących i kłująco-ssących w brokule, buraku cukrowym, grochu, kalafiorze, kapuście brukselskiej, kapuście głowiastej, kapuście pekińskiej, kukurydzy, marchwi, rzepaku ozimym, ziemniaku. W roślinie działa systemicznie.

  Zawartość substancji aktywnych:

  Tiachlopryd (związek z grupy chloronikotynyli - 100 g/l
  Deltametryna (związek z grupy pyretroidów)  - 10 g/1

  Burak cukrowy - mszyca trzmielinowo-burakowa, mszyca brzoskwiniowo – ziemniaczana, pchełka burakowa, śmietka ćwiklanka.

Kukurydza

 • Herbicydy

 • Pendigan 330 EC

  Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej stosowany doglebowo lub nalistnie, przeznaczony do zwalczania jednorocznych chwastów dwuliściennych i jednoliściennych w zbożach ozimych, kukurydzy i cebuli.

  Zawartość substancji aktywnej:

  Pendimetalina (związek z grupy toluidyn) 330 g/l.

  Środek pobierany jest przez korzenie i części nadziemne chwastów.  Najskuteczniej zwalcza chwasty w okresie ich kiełkowania i wschodów. Chwasty jednoliścienne są zwalczane do fazy pierwszego lub do początku drugiego liścia a dwuliścienne do fazy dwóch liści właściwych.

  • Chwasty wrażliwe: chwastnica jednostronna, gorczyca polna, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, krzywoszyj polny, mlecz zwyczajny, szarłat szorstki, tasznik pospolity, tobołki polne, włośnica zielona. 
  • Chwasty średnio wrażliwe: fiołek polny, iglica pospolita, maruna bezwonna, przytulia czepna, rdest powojowaty. 
  • Chwasty odporne: bylica pospolita. 

  W uprawie zbóż przy stosowaniu łącznym środka Pendigan 330 EC ze środkiem Protugan 500 SC: 

  • Chwasty wrażliwe: fiołek polny, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, mak polny, maruna bezwonna, miotła zbożowa, niezapominajka polna, przetacznik polny, przytulia czepna, rumian polny, samosiewy rzepaku, stulicha psia, tasznik pospolity, tobołki polne.
 • Chwastox Turbo 340 SL

  Środek chwastobójczy, w formie koncentratu do sporządzania roztworu wodnego, stosowanym nalistnie, przeznaczonym do powschodowego zwalczania jednorocznych i wieloletnich chwastów dwuliściennych w zbożach jarych i ozimych oraz kukurydzy.

  Zawartość substancji aktywnych:

  MCPA (związek z grupy fenoksykwasów) - 300 g /l
  Dikamba (związek   grupy pochodnych kwasu benzoesowego) - 40 g/l

  Środek pobierany jest głównie poprzez liście chwastów powodując ich deformację, a następnie zahamowanie wzrostu i zamieranie roślin. Najskuteczniej zwalcza chwasty znajdujące się we wcześniejszych fazach rozwojowych - siewki, rozetki. Pogoda ciepła i sprzyjająca rozwojowi roślin wzmaga działanie chwastobójcze środka.

  • Chwasty wrażliwe np.: chaber bławatek, dymnica pospolita, gwiazdnica pospolita, komosa biała,
  • kurzyślad polny, mak polny, niezapominajka polna, przetacznik perski, rdesty, samosiewy rzepaku,
  • sporek polny, szarłat szorstki, tasznik pospolity, tobołki polne, wyka ptasia.
  • Chwasty średnio wrażliwe np.: bodziszek drobny, fiołek polny, jasnota purpurowa, maruna bezwonna,
  • przytulia czepna.
  • Chwasty odporne np.: bylica pospolita, chwasty jednoliścienne, przymiotno kanadyjskie, skrzyp polny.
 • Feniks 306 SE

  Środek chwastobójczy w formie koncentratu stałych cząstek i małych kapsułek do rozcieńczania wodą, stosowany nalistnie, przeznaczony do wiosennego zwalczania jednorocznych i wieloletnich chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej, jęczmieniu ozimym, życie, pszenżycie ozimym, jęczmieniu jarym, pszenicy jarej, pszenżycie jarym, mieszankach zbożowych i w kukurydzy.

  Zawartość substancji czynnych:

  Florasulam (związek z grupy triazolopirymidyn) – 6,25 g w 1 l środka (0,58 %).
  2,4-D ( związek z grupy fenoksykwasów) – 300 g/l (42,32%) w formie kwasu, co odpowiada 452 g/l w formie estru 2-etyloheksylowego.

  Feniks 306 SE jest herbicydem zawierającym dwie substancjeaktywne: florasulam oraz 2,4-D (tzn. w formie estru etyloheksylowego). Feniks 306 SE jest herbicydem o działaniu układowym, pobierany jest przez liście chwastów, a następnie szybko przemieszczany w całej roślinie powodując jej deformację i zahamowanie wzrostu, co w efekcie powoduje zamieranie całego chwastu. Florasulam blokuje działanie enzymów podczas syntezy aminokwasów; 2,4-D hamuje działanie hormonów roślinnych odpowiedzialnych za wzrost roślin oraz zakłóca proces rozwoju komórek. W warunkach optymalnych, to jest podczas ciepłej i wilgotnej pogody efekt działania środka Feniks 306 SE jest szybszy, w warunkach niskich temperatur (około 5oC) całkowite zniszczenie chwastów następuje po około 3 tygodniach. Środek zwalcza chwasty, gdy minimalna temperatura dobowa w ciągu 6 dni po wykonaniu zabiegu wynosi powyżej 5oC.Środek najskuteczniej niszczy chwasty znajdujące się w fazie 2-6 liści. Przytulię czepną zwalcza skutecznie do wysokości 20 cm, a chwasty rumianowate do wysokości 25 cm.  Feniks 306 SE skutecznie niszczy chwasty odporne na atrazynę np.: komosa biała, psianka czarna, szarłat szorstki.

  • Chwasty wrażliwe: chaber bławatek, gorczyca polna, gwiazdnica pospolita, jasnota różowa, komosa biała, mak polny, maruna bezwonna, niezapominajka polna, przytulia czepna (do fazy 7-8 okółków), psianka czarna, rdest kolankowy, rdest powojowy, rumian polny, samosiewy rzepaku, stulicha psia, szarłat szorstki, tasznik pospolity, tobołki polne.
  • Chwasty średnio wrażliwe: bratek polny, dymnica pospolita, ostrożeń polny, przetacznik bluszczykowy, przytulia czepna (od fazy 9 okółków).
  • Chwasty średnio odporne: jasnota purpurowa.
  • Chwasty odporne: czyściec błotny, krwawnik pospolity, chwasty jednoliścienne.
 • Mustang 306 SE

  Środek chwastobójczy w formie koncentratu stałych cząstek i małych kapsułek do rozcieńczania z wodą, stosowany nalistnie, przeznaczony do wiosennego zwalczania jednorocznych i wieloletnich chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej, jęczmieniu ozimym, życie, pszenżycie ozimym, jęczmieniu jarym, pszenicy jarej, pszenżycie jarym, mieszankach zbożowych i kukurydzy.

  Zawartość substancji aktywnych:

  Florasulam (związek z grupy triazolopirymidyn) – 6,25 g/ll
  2,4-D (związek z grupy fenoksykwasów) – 300 g/l, co odpowiada 425 g/l w formie estru 2-etyloheksylowego.

  Pobierany jest przez liście chwastów, a następnie szybko przemieszczany w całej roślinie powodując jego deformację i zahamowanie wzrostu, co w efekcie powoduje zamieranie całego chwastu. Florasulam blokuje działanie enzymówpodczas syntezy aminokwasów, 2,4-D hamuje działanie hormonów roślinnych odpowiedzialnych za wzrost roślin oraz zakłóca proces rozwoju komórek.

  • Chwasty wrażliwe: chaber bławatek, gorczyca polna, gwiazdnica pospolita, jasnota różowa, komosa biała, mak polny, maruna bezwonna, niezapominajka polna, przytulia czepna, (do fazy 7-8 okółków, psianka czarna, rdest kolankowy, rdest powojowy, rumian polny, samosiewy rzepaku, stulicha psia, szarłat szorstki, tasznik pospolity, tobołki polne.
  • Chwasty średnio wrażliwe: bratek polny, dymnica pospolita, ostrzeń polny, przetacznik bluszczykowy, przytulia czepna (do fazy 9 okółków).
  • Chwasty średnio odporne: jasnota purpurowa.
  • Chwasty odporne: czyściec błotny, krwawnik pospolity, chwasty jednoliścienne.
 • Zeagran 340 SE

  Zeagran 340 SE jest środkiem chwastobójczym w formie zawiesino-emulsji, stosowanym powschodowo, przeznaczonym do zwalczania jednorocznych chwastów dwuliściennych w kukurydzy. Zawiera on dwie substancje aktywne o uzupełniającym się mechanizmie działania. Bromoksynil działa kontaktowo, pobierany jest głównie przez liście, terbutylazyna pobierana jest przez liście i korzenie roślin wrażliwych, wykazuje długotrwałe działanie w glebie. Środek powoduje zasychanie, a następnie zamieranie roślin. Najskuteczniej niszczy chwasty znajdujące się w fazie 2-6 liści.

  Zawartość substancji aktywnych:

  Bromoksynil (związek z grupy hydroksybenzonitryli) 90 g/l
  Terbutylazyna (związek z grupy triazyn)) 250 g/l

  • Chwasty wrażliwe np.: fiołek polny, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, maruna bezwonna, przytulia czepna, psianka czarna, rdest plamisty, rdest powojowy, rdest ptasi, szarłat szorstki, tasznik pospolity, tobołki polne.
  • Chwasty średnio wrażliwe np.: chwastnica jednostronna (w dawce 2,0 l/ha).
  • Chwasty odporne np.: ostrożeń polny, skrzyp polny, chwasty wieloletnie i głęboko korzeniące się.
 • Insektycydy

 • Proteus 110 OD

  Środek owadobójczy w formie zawiesiny olejowej do rozcieńczania wodą, o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczony do zwalczania szkodników gryzących i kłująco-ssących w ziemniaku, rzepaku ozimym, buraku cukrowym, kukurydzy. W roślinie działa systemicznie.

  Zawartość substancji aktywnych:

  Tiachlopryd (związek z grupy chloronikotynyli - 100 g/l
  Deltametryna (związek z grupy pyretroidów)  - 10 g/1

  Kukurydza - ploniarka zbożówka, omacnica prosowianka, zachodnia kukurydziana stonka korzeniowa (Diabrotica virgifera Le Conte).

Rzepak ozimy

 • Fungicydy

 • Caryx 240 SL

  Środek z grupy regulatorów wzrostu i rozwoju roślin oraz jednocześnie z grupy preparatów grzybobójczych w formie koncentratu rozpuszczalnego w wodzie, o działaniu systemicznym do stosowania zapobiegawczego, interwencyjnego i wyniszczającego w ochronie rzepaku ozimego przed suchą zgnilizną kapustnych, czernią krzyżowych oraz szarą pleśnią.

  Substancje aktywne:

  Chlorek mepikwatu (związek z grupy piperydyn – pentametylenoimin) - 210 g/l
  Metkonazol (związek z grupy triazoli) - 30 g/l

  Możliwe dwa terminy stosowania: jesienią oraz wiosną. Zabieg jesienny  wpływa na pobudzenie systemu korzeniowego, wytworzenie zwartej rozety liści oraz zahamowanie wzrostu łodygi, co w efekcie poprawia zimotrwałość roślin rzepaku i zwiększa plon nasion. Zabieg wykonany w terminie wiosennym także wpływa na zmianę pokroju roślin, zahamowanie wzrostu łodygi, co w efekcie prowadzi do zwiększenia plonu nasion.

 • Pictor 400 SC

  Środek grzybobójczy, koncentrat w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczenia wodą o działaniu systemicznym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie rzepaku ozimego przed suchą zgnilizną kapustnych, czernią krzyżowych, zgnilizną twardzikową i szarą pleśnią. Przeznaczony do stosowania zarówno w terminie jesiennym, jak i wiosennym.

  Substancje aktywne:

  Dimoksystrobina (fungicyd z grupy strobiluryn) - 200 g/l
  Boskalid (fungicyd z grupy anilidów) - 200 g/l

 • Tarcza Łan 250 EW

  Środek grzybobójczy w formie płynu do sporządzania emulsji wodnej o działaniu układowym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie pszenicy ozimej i rzepaku ozimego przed chorobami grzybowymi.

  Substancja aktywna:

  Tebukonazol - (związek z grupy konazoli-triazoli) - 250 g/l

  Produkt zarejestrowany do ochrony rzepaku ozimego przed:

  • jesienią - czerń krzyżowych. Stosowanie środka jesienią poprawia również zimotrwałość roślin poprzez pobudzenie systemu korzeniowego i zahamowanie wzrostu łodygi.
  • wiosną - sucha zgnilizna kapustnych. Stosowanie środka wiosną wpływa również na skrócenie łodygi i usztywnienie roślin, dzięki czemu zmniejsza się zagrożenie wyleganiem.
 • Tebu 250 EW

  Środek grzybobójczy w postaci płynu do sporządzania emulsji wodnej o działaniu systemicznym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie rzepaku ozimego, pszenicy ozimej, jęczmienia jarego, buraków cukrowych oraz wiśni przed chorobami grzybowymi.

  Substancja aktywna:

  Tebukonazol - (związek z grupy triazoli) – 250 g/l

  Produkt zarejestrowany do ochrony rzepaku ozimego przed:

  Jesienią:

  • faza 4-6 liści rzepaku – czerń krzyżowych. Stosowanie środka jesienią korzystnie wpływa na rozwój systemu korzeniowego i poprawia zimotrwałość rzepaku.

  Wiosną:

  • faza wzrostu pędu głównego - sucha zgnilizna kapustnych, czerń krzyżowych, szara pleśń,
  • faza żółtego pąka do fazy opadania pierwszych płatków kwiatowych - sucha zgnilizna kapustnych, zgnilizna twardzikowa, szara pleśń, czerń krzyżowych. Stosowanie środka wiosną wpływa również na skrócenie łodyg i usztywnienie roślin, dzięki czemu zmniejsza się zagrożenie wyleganiem.
 • Herbicydy

 • Agil 100 EC

  Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowany nalistnie, przeznaczony do selektywnego zwalczania perzu właściwego, samosiewów zbóż, chwastnicy jednostronnej, miotły zbożowej, owsa głuchego i innych chwastów jednoliściennych (po wschodach) w niektórych roślinach rolniczych (ziemniak, burak cukrowy i pastewny, rzepak ozimy, bobik, groch jadalny), warzywnych  i sadowniczych, szkółkach i uprawach leśnych w okresie wegetacji oraz do zwalczania perzu właściwego w zespole uprawek pożniwnych.

  Zawartość substancji czynnej:

  Propachizafop - (związek z grupy pochodnych kwasu arylofenoksypropionowego)-100 g /l

  Środek wykazuje działanie układowe, pobierany jest bardzo szybko poprzez liście, a następnie przemieszczany do korzeni i rozłogów chwastów powodując zahamowanie wzrostu i rozwoju roślin.

  • Chwasty wrażliwe np.: chwastnica jednostronna, miotła zbożowa, owies głuchy, palusznik krwawy, perz właściwy, samosiewy zbóż, włośnica sina, włośnica zielona, wyczyniec polny, życice.
  • Chwasty odporne np: wszystkie rośliny dwuliścienne.
 • Butisan Star Max 500 SE

  Butisan Star Max 500 SE jest środkiem chwastobójczym w formie zawiesinoemulsji, stosowanym doglebowo lub nalistnie, przeznaczonym do zwalczania jednorocznych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w rzepaku ozimym. Środek pobierany jest poprzez część podliścieniową oraz korzenie kiełkujących chwastów i niszczy je przed wschodami. Działa również na chwasty do fazy dwóch liści. Najskuteczniej zwalcza chwasty w warunkach odpowiedniego uwilgotnienia gleby.

  Zawartość substancji czynnych:

  Metazachlor (związek z grupy chloroacetoanilidów) – 200 g/l (17,5%)
  Dimetenamid-P (związek z grupy acetamidów) – 200 g/l (17,5%)
  Chinomerak (związek z grupy kwasów chinolinokarboksylowych) – 100 g/l (8,8%)

  • Chwasty wrażliwe: bodziszek drobny, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, jasnota różowa, komosa biała, mak polny, maruna bezwonna, miotła zbożowa, ostróżeczka polna, przetacznik bluszczykowy, przetacznik perski, przetacznik polny, przytulia czepna, tasznik pospolity, tobołki polne, rumian polny (środek w dawce 2,5 l/ha), rumianek pospolity (środek w dawce 2,5 l/ha).
  • Chwasty średnio wrażliwe: chaber bławatek, fiołek polny, rdest powojowy,  wilczomlecz obrotny (środek w dawce 2,5 l/ha).
  • Chwasty odporne: chwasty wieloletnie głęboko korzeniące się.
 • Pantera 040 EC

  Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowanym nalistnie, przeznaczonym do selektywnego zwalczania jednorocznych i wieloletnich chwastów jednoliściennych (po ich wzejściu) w niektórych roślinach rolniczych, warzywnych w okresie wegetacji oraz do zwalczania perzu właściwego w zespole uprawek pożniwnych.

  Zawartość substancji aktywnej:

  Chizalofop-P-tefurylowy - (związek z grupy pochodnych kwasu arylofenoksypropionowego) - 40 g/l

  Środek Pantera 040 EC wykazuje działanie systemiczne, jest pobierany bardzo szybko przez liście, a następnie przemieszczany w roślinie, hamując wzrost i rozwój chwastów. Działanie środka na chwasty objawia się żółknięciem, a następnie zasychaniem najmłodszych liści i widoczne jest po upływie około 6-10 dni od opryskiwania. Pełny efekt widoczny jest po 14-20 dniach.

  • Chwasty wrażliwe np.: chwastnica jednostronna, paluszniki, włośnica sina, włośnica zielona, samosiewy zbóż w rzepaku ozimym, miotła zbożowa, owies głuchy, stokłosy, wyczyniec polny, perz właściwy.
  • Chwasty odporne: rośliny dwuliścienne.
 • Songhai 300 SL

  Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania roztworu wodnego, stosowany nalistnie w rzepaku ozimym, buraku cukrowym i cebuli.

  Zawartość substancji czynnej:

  Chlopyralid (związek z grupy pochodnych kwasu karboksylowego) – 300 g/l (25,82%).

  Środek pobierany jest poprzez liście chwastów. Powoduje blokadę auksyn tj. hormonów roślinnych odpowiedzialnych za wzrost roślin. Unieczynnienie hormonów wzrostu powoduje w efekcie wstrzymanie syntezy aminokwasów, ponadto środek zakłóca proces oddychania na poziomie komórkowym. Najskuteczniej niszczy młode, intensywnie rosnące chwasty, od fazy 2-3 liści do fazy rozety.

  • Chwasty wrażliwe np.: chaber bławatek, maruna bezwonna, ostrożeń polny, psianka czarna, rdest plamisty, rumian polny, rumianek pospolity, żółtlica drobnokwiatowa.
  • Chwasty średnio wrażliwe np.: komosa biała.
  • Chwasty średnio odporne np.: szarłat szorstki.
  • Chwasty odporne np.: bodziszek drobny, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, mak polny, przytulia czepna, tasznik pospolity, tobołki polne oraz chwasty jednoliścienne.
 • Elegant 05 EC

  Elegant 05 EC to środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowany nalistnie, przeznaczony do selektywnego zwalczania niektórych jednorocznych chwastów jednoliściennych w uprawie rzepaku ozimego oraz perzu właściwego w uprawie buraka cukrowego i pastewnego.

  Zawartość substancji aktywnej:

  Chizalofop-P-etylu - (związek z grupy pochodnych kwasu arylofenoksypropionowego) - 5%.

  Środek wykazuje działanie układowe. Pobierany jest bardzo szybko przez liście, a następnie przemieszczany do korzeni i rozłogów chwastów, powodując zahamowanie wzrostu i rozwoju chwastów. Działanie środka na chwasty objawia się żółknięciem, a następnie zasychaniem najmłodszych liści i widoczne jest po upływie około 7 dni od opryskiwania. Pełny efekt jest widoczny po około 2-3 tygodniach, w zależności od przebiegu pogody. Intensywny wzrost chwastów, ciepła pogoda i dostatecznie wilgotna gleba przyśpieszają działanie środka. Chłodna pogoda i susza opóźniają działanie środka, ale nie obniżają jego skuteczności. Opady deszczu występujące w 3 godziny po zabiegu nie mają wpływu na działanie środka. Środek stosuje się nalistnie po wzejściu chwastów. Perz właściwy jest najbardziej wrażliwy w fazie 4-6 liści, a chwasty jednoroczne od fazy 2 liści do początku fazy krzewienia.

 • Insektycydy

 • Ammo Super 100 EW

  Środek owadobójczy w formie emulsji (olej w wodzie) do rozcieńczania wodą, o działaniu kontaktowym i żołądkowym przeznaczony do zwalczania szkodników ssących i gryzących w roślinach rolniczych i sadowniczych. Na roślinie działa powierzchniowo.

  Zawartość substancji aktywnej:

  Zeta-cypermetryna - (związek z grupy pyretroidów) - 100 g/l

  Preparat zarejestrowany do ochrony rzepaku ozimego przed: chowaczem brukwiaczkiem, słodyszkiem rzepakowym, pryszczarkiem kapustnikiem, chowaczem podobnikiem.

 • Decis Mega 50 EW

  Środek owadobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, o działaniu kontaktowym i  żołądkowym, przeznaczony do zwalczania szkodników gryzących i kłująco-ssących w roślinach rolniczych, sadowniczych, warzywnych i ozdobnych. Na roślinie działa powierzchniowo. 

  Zawartość substancji czynnej:

  Deltametryna - (związek z grupy pyretroidów) – 50 g/l (4,80 %).

  Rzepak ozimy - gnatarz rzepakowiec, chowacz brukwiaczek.

  Rzepak jary i ozimy - pchełki ziemne, pchełka rzepakowa, słodyszek rzepakowy (zabieg przeciwko słodyszkowi zwalcza również chowacza czterozębnego), szkodniki łuszczynowe (pryszczarek kapustnik, chowacz podobnik), mszyca kapuściana.

 • Nurelle D 550EC

  Preparat owadobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej o działaniu kontaktowym, żołądkowym i gazowym. Przeznaczony do zwalczania wszystkich stadiów rozwojowych szkodników ssących i gryzących w uprawie ziemniaka, pszenicy jarej, rzepaku ozimego i kapusty głowiastej. Na roślinie preparat działa powierzchniowo i wgłębnie. Działa skutecznie w szerokim zakresie temperatur.

  Substancja biologicznie czynna:

  Chloropiryfos (związek z grupy fosforoorganicznych) 500 g/l
  Cypermetryna (związek z grupy pyretroidów) 50 g/l

  Rzepak ozimy- chowacz brukwiaczek, chowacz czterozębny, sładyszek rzepakowy.

 • Mospilan 20 SP

  Środek owadobójczy w formie proszku rozpuszczalnego w wodzie, o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczony do zwalczania szkodników ssących i gryzących w uprawie ziemniaka, rzepaku ozimego, jabłoni,  czereśni, wiśni, gruszy, śliwy, truskawki przy użyciu aparatury naziemnej oraz w lasach przy użyciu aparatury agrolotniczej.  Na roślinie działa powierzchniowo, wgłębnie i systemicznie.

  Zawartość substancji czynnej:

  Acetamipryd – (związek z grupy pochodnych neonikotynoidów) - 20%

  Rzepak ozimy: słodyszek rzepakowy, chowacz podobnik, pryszczarek kapustnik.

 • Proteus 110 OD

  Środek owadobójczy w formie zawiesiny olejowej do rozcieńczania wodą, o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczony do zwalczania szkodników gryzących i kłująco-ssących w ziemniaku, rzepaku ozimym, buraku cukrowym, kukurydzy. W roślinie działa systemicznie.

  Zawartość substancji aktywnych:

  Tiachlopryd (związek z grupy chloronikotynyli) - 100 g/l
  Deltametryna (związek z grupy pyretroidów)  - 10 g/1

  Rzepak ozimy: chowacz brukwiaczek, słodyszek rzepakowy, chowacz czterozębny, szkodniki łuszczynowe (chowacz podobnik, pryszczarek kapustnik).

 • Sumi – Alpha 050 EC

  Środek owadobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowany aparaturą naziemną lub agrolotniczą, o działaniu kontaktowym i żołądkowym przeznaczony jest do zwalczania szkodników ssących i gryzących w roślinach rolniczych, warzywniczych, sadowniczych, roślin ozdobnych i zielarskich oraz w leśnictwie. Na roślinie działa powierzchniowo.

  Zawartość substancji aktywnej:

  Esfenwalerat (związek z grupy pyretroidów) - 50 g/l

  • Rzepak ozimy - chowacz brukwiaczek.
  • Rzepak ozimy i jary - słodyszek rzepakowy, chowacz czterozębny, szkodniki łuszczynowe (pryszczarek kapustnik, chowacz podobnik).

Zboża

 • Fungicydy

 • Bumper Super 490 EC

  Środek o działaniu systemicznym, w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, nalistny, do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie zbóż ozimych i jarych przed chorobami grzybowymi.

  Zawartość substancji aktywnych:

  Prochloraz - (związek z grupy imidazoli) – 400 g/l
  Propikonazol - (związek z grupy triazoli) – 90 g/l

  • Preparat zarejestrowany do ochrony zbóż przed:
  • Pszenica ozima - łamliwość źdźbła.
  • Pszenica ozima, pszenica jara - mączniak prawdziwy, rdza brunatna, septorioza liści, septorioza plew,
  • Pszenżyto ozime, pszenżyto jare - septorioza liści, septorioza plew,
  • Jęczmień ozimy, jęczmień jary - mączniak prawdziwy, rdza karłowa, rynchosporioza, plamistość siatkowa,
  • Żyto - mączniak prawdziwy, rdza brunatna, rynchosporioza.
 • Moderator 303 SE

  Środek grzybobójczy, w formie koncentratu stałych cząstek i małych kapsułek zawieszonych w fazie wodnej, o działaniu systemicznym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie pszenicy ozimej, buraka cukrowego oraz rzepaku ozimego przed chorobami grzybowymi.

  Zawartość substancji aktywnych:

  Tiofanat metylowy - (związek z grupy benzimidazoli) - 233 g/l,
  Tetrakonazol - (związek z grupy triazoli) - 70 g/l.

  Preparat zarejestrowany do ochrony pszenicy ozimej przed:

  • łamliwość podstawy źdźbła, fuzaryjna zgorzel podstawy źdźbła, mączniak prawdziwy – od początku fazy strzelania w źdźbło do fazy pierwszego kolanka.
  • mączniak prawdziwy, rdza brunatna, brunatna plamistość liści, septorioza liści, septorioza plew, fuzarioza kłosów - od początku fazy strzelania w źdźbło do końca fazy kłoszenia.
 • Opera Max 147,5 SE

  Środek grzybobójczy w formie koncentratu stałych cząstek i małych kapsuł zawieszonych w wodzie o działaniu systemicznym (epoksykonazol) oraz lokalnie systemicznym i translaminarnym (piraklostrobina) do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie pszenicy ozimej przed: mączniakiem prawdziwym, łamliwością podstawy źdźbła, fuzaryjną zgorzelą podstawy źdźbła, rdzą brunatną, brunatną plamistością liści oraz septoriozą liści.

  Zawartość substancji aktywnych:

  Piraklostrobina - (związek z grupy strobiluryn) – 85 g/l,
  Epoksykonazol - (związek z grupy triazoli) –  62,5 g/l.

 • Tarcza Łan 250 EW

  Środek grzybobójczy w formie płynu do sporządzania emulsji wodnej o działaniu układowym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie pszenicy ozimej i rzepaku ozimego przed chorobami grzybowymi.

  Substancja aktywna:

  Tebukonazol - (związek z grupy konazoli-triazoli) - 250 g/l

  W pszenicy ozimej preparat zarejestrowany do ochrony przed: mączniakiem prawdziwym, septoriozą na liściach, septoriozą plew, rdzą brunatna, brunatną plamistością liści.

 • Tebu 250 EW

  Środek grzybobójczy w postaci płynu do sporządzania emulsji wodnej o działaniu systemicznym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie rzepaku ozimego, pszenicy ozimej, jęczmienia jarego, buraków cukrowych oraz wiśni przed chorobami grzybowymi.

  Substancja aktywna:

  Tebukonazol - (związek z grupy triazoli) – 250 g/l

  Produkt zarejestrowany do ochrony zbóż przed:

  • pszenica ozima: mączniak prawdziwy, rdza brunatna, septorioza liści, brunatna plamistość liści, septorioza plew, fuzarioza kłosów.
  • jęczmień jary: mączniak prawdziwy, rdza jęczmienia, rynchosporioza, plamistość siatkowa liści.
 • Tilit Turbo 575 EC

  Środek grzybobójczy w formie koncentratu do sporządzania  emulsji wodnej, o działaniu systemicznym, do stosowania zapobiegawczego, interwencyjnego oraz wyniszczającego w ochronie zbóż ozimych i jarych przed chorobami grzybowymi.

  Zawartość substancji czynnych:

  Propikonazol - (związek z grupy triazoli) – 125 g/l (12,8%),
  Fenpropidyna - (związek z grupy morfolin) – 450 g/l (45,9%).

  ZBOŻA OZIME:

  • Pszenica ozima - mączniak prawdziwy, septoriozy liści, rdza brunatna, brunatna plamistość liści, septorioza plew.
  • Jęczmień ozimy - mączniak prawdziwy, plamistość siatkowa, rynchosporioza zbóż, rdza jęczmienia, fuzarioza kłosów.
  • Pszenżyto ozime - mączniak prawdziwy, septoriozy liści, brunatna plamistość liści, rdza brunatna, septorioza plew, rynchosporioza zbóż.
  • Żyto - mączniak prawdziwy, rdza brunatna, rynchosporioza zbóż.

  ZBOŻA JARE

  • Pszenica jara - mączniak prawdziwy, septoriozy liści, rdza brunatna, septorioza plew.
  • Jęczmień jary - mączniak prawdziwy, plamistość siatkowa, rynchosporioza zbóż, rdza jęczmienia.
 • Swing Top 183 SC

  Środek grzybobójczy, koncentrat w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczenia wodą o działaniu systemicznym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie pszenicy ozimej i żyta ozimego przed chorobami grzybowymi.

  Zawartość substancji aktywnych:

  Dimoksystrobina (fungicyd z grupy strobiluryn) - 133 g/l
  Epoksykonazol (fungicyd z grupy triazoli) - 50 g/l

  Preparat zarejesrtowany do ochrony przed:

  • Pszenica ozima - mączniak prawdziwy, rdza brunatna, septorioza liści, septorioza plew, brunatna plamistość liści, fuzarioza kłosów.
  • Żyto ozime - rdza brunatna, rynchosporioza.
 • Fandango 200 EC

  Środek grzybobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej o działaniu systemicznym i quazi-systemicznym do stosowania zapobiegawczego, interwencyjnego w zbożach oraz cebuli przed chorobami grzybowymi. Działanie quazi-systemiczne fluoksastrobiny polega na rozprzestrzenianiu się substancji aktywnej poprzez dyfuzję w fazie gazowej na powierzchni rośliny.

  Zawartość substancji czynnej:

  Protiokonazol (związek z grupy triazoli) - 100 g/l
  Fluoksastrobina (związek z grupy strobilurin) - 100 g/l

  • Pszenica ozima, pszenica jara - mączniak prawdziwy, rdza brunatna, brunatna plamistość liści, septorioza liści, septorioza plew, fuzarioza kłosów.
  • Pszenżyto ozime - mączniak prawdziwy, rdza brunatna, brunatna plamistość liści, septorioza liści, rynchosporioza zbóż.
  • Pszenżyto jare - rynchosporioza zbóż.
  • Jęczmień jary - mączniak prawdziwy, rdza karłowa, plamistość siatkowa jęczmienia, rynchosporioza zbóż, fuzarioza kłosów.
  • Żyto ozime - rdza brunatna, septorioza liści, rynchosporioza zbóż.
 • Optan 183 SE

  Środek grzybobójczy w formie koncentratu stałych cząstek i małych kapsuł zawieszonych w wodzie o działaniu układowym (epokynazol) i translaminarnym (piraklostrobina) do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie zbóż oraz buraka cukrowego przed chorobami grzybowymi.

  Zawartość substancji czynnej:

  Piraklostrobina (substancja z grupy strobiluryn) – 133 g/l (12,58%)
  Epoksykonazol (substancja z grupy triazoli)- 50 g/l (4,73%)

  • Pszenica ozima - mączniak prawdziwy zbóż i traw, septorioza paskowana liści, septorioza plew.
  • Żyto - rynchosporioza zbóż.
  • Jęczmień jary - rdza jęczmienia, rynchosporioza zbóż.
 • Herbicydy

 • Glean 75 WG

  Środek chwastobójczy w formie granulatu do sporządzania zawiesiny wodnej, przystosowany do odmierzania objętościowego, stosowany doglebowo lub nalistnie, przeznaczony do zwalczania chwastów dwuliściennych i miotły zbożowej w pszenicy ozimej i jarej, pszenżycie ozimym i życie.

  Zawartość substancji aktywnej:

  Chlorosulfuron (związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika) – 75%

  Glean 75 WG jest selektywnym herbicydem o działaniu systemicznym. Pobierany jest poprzez liście oraz korzenie roślin i szybko przemieszczany w całej roślinie. Charakteryzuje się selektywnością czynną - tzn. rośliny chronione mają zdolność rozkładu środka. Wstrzymuje całkowicie lub ogranicza wzrost i rozwój chwastów wkrótce po zabiegu. Chwasty silnie zahamowane we wzroście i rozwoju nie stanowią konkurencji dla rośliny chronionej. Zastosowany przedwschodowo niszczy chwasty znajdujące się w fazie siewek.

  • Chwasty wrażliwe np. bodziszek drobny, gorczyca polna, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, jasnota różowa, maruna bezwonna, miotła zbożowa, przytulia czepna, rdesty, rumian polny, tasznik pospolity, samosiewy rzepaku.
  • Chwasty średnio wrażliwe np.: chaber bławatek, fiołek polny, przetacznik perski, wyczyniec polny.
  • Chwasty odporne np.: chwasty prosowate, mlecz polny, owies głuchy, perz właściwy, skrzypy.
 • Chwastox D 179 SL

  Środek chwastobójczy, w formie płynu do sporządzania roztworu wodnego, stosowany nalistnie, przeznaczony do zwalczania uciążliwych, jednorocznych chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej.

  Zawartość substancji aktywnych:

  MPA  (związek z grupy fenoksykwasów) - 161 g/l (14,87%)
  Dikamba  (związek z grupy pochodnych kwasu benzoesowego) – 17,8 g/l (1,64%)

  Środek pobierany jest głównie przez liście chwastów powodując ich deformację, a następnie zahamowanie wzrostu i zamieranie roślin. Najskuteczniej zwalcza chwasty znajdujące się we wczesnych fazach rozwojowych tj. w fazie 2-3 pary liści właściwych. Pogoda ciepła i sprzyjająca rozwojowi roślin wzmaga działanie chwastobójcze środka.

  • Chwasty wrażliwe: gwiazdnica pospolita, maruna bezwonna, przytulia czepna, rdest powojowaty, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity.
  • Chwasty średnio wrażliwe: fiołek polny, przetacznik polny.
 • Protugan 500 SC

  Środek chwastobójczy, koncentrat w formie stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, stosowany nalistnie, przeznaczony do zwalczania miotły zbożowej oraz niektórych chwastów dwuliściennych w następujących zbożach: pszenica ozima, jęczmień ozimy, żyto, pszenżyto ozime.

  Zawartość substancji biologicznie czynnej:

  Izoproturon (związek z grupy pochodnych mocznika) - 500 g/l

  Środek pobierany jest poprzez korzenie i liście chwastów. Najskuteczniej niszczy miotłę zbożową znajdującą się w fazie 2-4 liści, a chwasty dwuliścienne znajdujące się w fazie 2-6 liści.

  • Chwasty wrażliwe: dymnica pospolita, gorczyca polna, gwiazdnica pospolita, komosa biała, maki, miotła zbożowa, niezapominajka polna, rumian polny, rumianek pospolity, tobołki polne, tasznik pospolity.
  • Chwasty średnio wrażliwe: chaber bławatek, krwawnik pospolity, kurzyślad polny, łoboda ogrodowa, owies głuchy, poziewnik szorstki, rogownica polna, sporek polny, złocień polny.
  • Chwasty odporne: fiołek polny, jasnota różowa, jaskier polny, pokrzywa żegawka, przytulia czepna, przetaczniki, rdesty, rzodkiew świrzepa, wyki, chwasty wieloletnie głęboko korzeniące się.
 • Lentipur Flo 500 SC

  Środek chwastobójczy w formie koncentratu stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, stosowany doglebowo lub nalistnie, przeznaczony do zwalczania miotły zbożowej oraz jednorocznych chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym, życie, jęczmieniu ozimym. Pobierany jest przez korzenie i liście chwastów.

  Zawartość substancji czynnej:

  Chlorotoluron (związek z grupy pochodnych mocznika) - 500 g/l (35,71%)

  Substancja czynna chlorotoluron jest inhibitorem procesu fotosyntezy. Objawem działania herbicydu jest chloroza liści roślin wrażliwych, a następnie ich zamieranie. Środek działa również w niskich temperaturach. Chwasty dwuliścienne niszczy najskuteczniej od fazy kiełkowania do fazy 6 liści, a chwasty jednoliścienne od fazy kiełkowania do końca fazy krzewienia.

  • Chwasty wrażliwe: chaber bławatek, gwiazdnica pospolita, jasnota różowa, komosa biała, miotła zbożowa, rumian polny, tasznik pospolity, tobołki polne, wyczyniec polny.
  • Chwasty średnio wrażliwe: przetacznik polny.
  • Chwasty średnio odporne: bodziszek drobny, samosiewy rzepaku (w fazie kiełkowania).
  • Chwasty odporne: dymnica pospolita, fiołek polny, mak polny, przytulia czepna.
 • Pendigan 330 EC

  Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej stosowany doglebowo lub nalistnie, przeznaczony do zwalczania jednorocznych chwastów dwuliściennych i jednoliściennych w zbożach ozimych, kukurydzy i cebuli.

  Zawartość substancji aktywnej:

  Pendimetalina (związek z grupy toluidyn) 330 g/l

  Środek pobierany jest przez korzenie i części nadziemne chwastów.  Najskuteczniej zwalcza chwasty w okresie ich kiełkowania i wschodów. Chwasty jednoliścienne są zwalczane do fazy pierwszego lub do początku drugiego liścia a dwuliścienne do fazy dwóch liści właściwych.

  • Chwasty wrażliwe: chwastnica jednostronna, gorczyca polna, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, krzywoszyj polny, mlecz zwyczajny, szarłat szorstki, tasznik pospolity, tobołki polne, włośnica zielona.
  • Chwasty średnio wrażliwe: fiołek polny, iglica pospolita, maruna bezwonna, przytulia czepna, rdest powojowaty.
  • Chwasty odporne: bylica pospolita.
 • Apyros 75 WG

  Środek chwastobójczy w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej, stosowany nalistnie, przeznaczony do powschodowego zwalczania miotły zbożowej i chwastów dwuliściennych oraz ograniczenia wzrostu i rozwoju perzu właściwego w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym i pszenicy jarej.

  Zawartość substancji aktywnej:

  Sulfosulfuron (związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika) - 75%.

  Środek jest pobierany przez liście oraz korzenie roślin i szybko przemieszczany w całej roślinie. Wstrzymuje całkowicie lub ogranicza wzrost i rozwój chwastów wkrótce po zabiegu.

  • Chwasty wrażliwe np.: chwastnica jednostronna, gwiazdnica pospolita, gorczyca polna, miotła zbożowa, perz właściwy, rdest plamisty, samosiewy rzepaku, stulicha psia, tasznik pospolity, tobołki polne.
  • Chwasty średnio wrażliwe np.: bodziszek drobny, iglica pospolita, jasnota różowa, komosa biała, niezapominajka polna, maruna bezwonna, owies głuchy, poziewnik szorstki, przytulia czepna, rumianek pospolity, rdest powojowy, rdest ptasi.
  • Chwasty średnio odporne: chaber bławatek, fiołek polny.
  • Chwasty odporne np.: bylica pospolita, jasnota purpurowa, mak polny, podbiał pospolity, przetacznik polny, przetacznik perski, przetacznik bluszczykowy, przetacznik perski, chwasty wieloletnie głęboko korzeniące się np. ostrożeń polny, powój polny.
 • Chisel 75 WG

  Środek chwastobójczy w formie granulatu  do sporządzania zawiesiny wodnej, przystosowany do odmierzania objętościowego, stosowany nalistnie, przeznaczony jest do zwalczania chwastów dwuliściennych i miotły zbożowej w zbożach ozimych, zbożach jarych. Chisel 75 WG jest herbicydem o działaniu układowym.

  Zawartość substancji aktywnych:

  Tifensulfuron metylowy (związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika) – 682 g/kg
  Chlorosulfuron (związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika) – 68 g/kg

  Pobierany jest głównie poprzez liście, a częściowo przez korzenie. W roślinie szybko przemieszcza się, wstrzymując wzrost i rozwój chwastów. Efekt chwastobójczy uzyskuje się w ciągu 7-21 dni od zastosowania środka. Środek najskuteczniej działa na młode, intensywnie rosnące chwasty znajdujące się w fazie 2-3 liści. Susza lub ulewny deszcz zmniejszają pobieranie środka i obniżają skuteczność jego działania.

  Chisel 75 WG wykazuje selektywność czynną tzn., że rośliny chronione posiadają zdolność rozkładu środka do związków nieaktywnych. Środek w zalecanych dawkach jest selektywny dla zbóż: od fazy dwóch liści do końca fazy strzelania w źdźbło. Środek można stosować na wszystkich glebach, na których uprawia się zboża.

  • Chwasty wrażliwe np.: bodziszek drobny, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, jasnota różowa, komosa biała, mak polny, maruna bezwonna, miotła zbożowa, niezapominajka polna, przytulia czepna, rdesty, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity, tobołki polne, żółtlica drobnokwiatowa.
  • Chwasty średnio wrażliwe np.: chaber bławatek, przetaczniki, psianka czarna.
  • Chwasty odporne np.: owies głuchy, powój polny, perz właściwy, skrzypy, stokłosy, włośnice.
 • Chwastox Extra 300 SL

  Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania roztworu wodnego, stosowany nalistnie, przeznaczony do zwalczania jednorocznych chwastów dwuliściennych w zbożach ozimych i jarych, zbożach z wsiewką roślin motylkowych, trawach nasiennych, ziemniaku, lnie, sadach drzew ziarnkowych i pestkowych oraz na terenach przeznaczonych pod uprawę użytków zielonych i na eksploatowanych użytkach zielonych.

  Zawartość substancji aktywnej:

  MCPA (związek z grupy fenoksykwasów) 300 g/l

  Środek pobierany jest poprzez liście chwastów powodując ich deformację, a następnie zahamowanie wzrostu roślin i ich zamieranie. Środek najskuteczniej niszczy chwasty znajdujące się w fazie 2-6 liści.

  • Chwasty wrażliwe np.: dymnica pospolita, gorczyca polna, jaskier polny, komosa biała, kurzyślad polny, mak  polny, mięta polna, poziewnik szorstki, rzodkiew świrzepa, sporek polny, tasznik pospolity, tobołki polne, wilczomlecz obrotny.
  • Chwasty średnio wrażliwe np.: chaber bławatek, mniszek pospolity, ostrożeń polny, skrzyp polny, szczaw kędzierzawy.
  • Chwasty odporne np.: chwasty jednoliścienne, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, krwawnik pospolity, jaskier rozłogowy, pokrzywa zwyczajna, przetaczniki, przytulia czepna, rdesty, chwasty rumianowate.
 • Chwastox Turbo 340 SL

  Środek chwastobójczy, w formie koncentratu do sporządzania roztworu wodnego, stosowany nalistnie, przeznaczony do powschodowego zwalczania jednorocznych i wieloletnich chwastów dwuliściennych w zbożach jarych i ozimych oraz kukurydzy.

  Zawartość substancji aktywnych:

  MCPA (związek z grupy fenoksykwasów) - 300 g/l
  Dikamba (związek   grupy pochodnych kwasu benzoesowego) - 40 g/l

  Środek pobierany jest głównie poprzez liście chwastów powodując ich deformację, a następnie zahamowanie wzrostu i zamieranie roślin. Najskuteczniej zwalcza chwasty znajdujące się we wcześniejszych fazach rozwojowych - siewki, rozetki. Pogoda ciepła i sprzyjająca rozwojowi roślin wzmaga działanie chwastobójcze środka.

  • Chwasty wrażliwe np.: chaber bławatek, dymnica pospolita, gwiazdnica pospolita, komosa biała, kurzyślad polny, mak polny, niezapominajka polna, przetacznik perski, rdesty, samosiewy rzepaku, sporek polny, szarłat szorstki, tasznik pospolity, tobołki polne, wyka ptasia.
  • Chwasty średnio wrażliwe np.: bodziszek drobny, fiołek polny, jasnota purpurowa, maruna bezwonna, przytulia czepna.
  • Chwasty odporne np.: bylica pospolita, chwasty jednoliścienne, przymiotno kanadyjskie, skrzyp polny.
 • Feniks 306 SE

  Środek chwastobójczy w formie koncentratu stałych cząstek i małych kapsułek do rozcieńczania wodą, stosowany nalistnie, przeznaczony do wiosennego zwalczania jednorocznych i wieloletnich chwastów dwuliściennych

  w pszenicy ozimej, jęczmieniu ozimym, życie, pszenżycie ozimym, jęczmieniu jarym, pszenicy jarej, pszenżycie jarym, mieszankach zbożowych i w kukurydzy.

  Zawartość substancji czynnych:

  Florasulam (związek z grupy triazolopirymidyn) – 6,25 g/l (0,58 %).
  2,4-D ( związek z grupy fenoksykwasów) – 300 g/l (42,32%)

  Feniks 306 SE jest herbicydem o działaniu układowym, pobierany jest przez liście chwastów, a następnie szybko przemieszczany w całej roślinie powodując jej deformację i zahamowanie wzrostu, co w efekcie powoduje zamieranie całego chwastu. Florasulam blokuje działanie enzymów podczas syntezy aminokwasów; 2,4-D hamuje działanie hormonów roślinnych odpowiedzialnych za wzrost roślin oraz zakłóca proces rozwoju komórek.

  W warunkach optymalnych, to jest podczas ciepłej i wilgotnej pogody efekt działania środka Feniks 306 SE jest szybszy, w warunkach niskich temperatur (około 5oC) całkowite zniszczenie chwastów następuje po około 3 tygodniach. Środek zwalcza chwasty, gdy minimalna temperatura dobowa w ciągu 6 dni po wykonaniu zabiegu wynosi powyżej 5oC.Środek najskuteczniej niszczy chwasty znajdujące się w fazie 2-6 liści. Przytulię czepną zwalcza skutecznie do wysokości 20 cm, a chwasty rumianowate do wysokości 25 cm.  Feniks 306 SE skutecznie niszczy chwasty odporne na atrazynę np.: komosa biała, psianka czarna, szarłat szorstki.

  • Chwasty wrażliwe: chaber bławatek, gorczyca polna, gwiazdnica pospolita, jasnota różowa, komosa biała, mak polny, maruna bezwonna, niezapominajka polna, przytulia czepna (do fazy 7-8 okółków), psianka czarna, rdest kolankowy, rdest powojowy, rumian polny, samosiewy rzepaku, stulicha psia, szarłat szorstki, tasznik pospolity, tobołki polne.
  • Chwasty średnio wrażliwe: bratek polny, dymnica pospolita, ostrożeń polny, przetacznik bluszczykowy, przytulia czepna (od fazy 9 okółków).
  • Chwasty średnio odporne: jasnota purpurowa.
  • Chwasty odporne: czyściec błotny, krwawnik pospolity, chwasty jednoliścienne.
 • Mustang 306 SE

  Środek chwastobójczy w formie koncentratu stałych cząstek i małych kapsułek do rozcieńczania z wodą, stosowany nalistnie, przeznaczony do wiosennego zwalczania jednorocznych i wieloletnich chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej, jęczmieniu ozimym, życie, pszenżycie ozimym, jęczmieniu jarym, pszenicy jarej, pszenżycie jarym, mieszankach zbożowych i kukurydzy.

  Zawartość substancji aktywnych:

  Forasulam (związek z grupy triazolopirymidyn) – 6,25 g/l
  2,4-D (związek z grupy fenoksykwasów) – 300 g/l

  Pobierany jest przez liście chwastów, a następnie szybko przemieszczany w całej roślinie powodując jego deformację i zahamowanie wzrostu, co w efekcie powoduje zamieranie całego chwastu. Florasulam blokuje działanie enzymówpodczas syntezy aminokwasów, 2,4-D hamuje działanie hormonów roślinnych odpowiedzialnych za wzrost roślin oraz zakłóca proces rozwoju komórek.

  • Chwasty wrażliwe: chaber bławatek, gorczyca polna, gwiazdnica pospolita, jasnota różowa, komosa biała, mak polny, maruna bezwonna, niezapominajka polna, przytulia czepna, (do fazy 7-8 okółków), psianka czarna, rdest kolankowy, rdest powojowy, rumian polny, samosiewy rzepaku, stulicha psia, szarłat szorstki, tasznik pospolity, tobołki polne.
  • Chwasty średnio wrażliwe: bratek polny, dymnica pospolita, ostrzeń polny, przetacznik bluszczykowy, przytulia czepna (do fazy 9 okółków).
  • Chwasty średnio odporne: jasnota purpurowa.
  • Chwasty odporne: czyściec błotny, krwawik pospolity, chwasty jednoliścienne.
 • Galaper 200 EC

  Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowany nalistnie, przeznaczony do powschodowego zwalczania przytulii czepnej i innych chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym, życie ozimym i jęczmieniu jarym.

  Zawartość substancji aktywnej:

  Fluroksypyr - (związek z grupy pochodnych kwasu pirydynokarboksylowego) - 200 g/l

  Środek pobierany jest przez liście chwastów. W roślinie działa systemicznie. Pierwsze objawy działania środka na chwasty są widoczne po upływie 2-3 dni. Zamieranie chwastów następuje po 5-10 dniach. Środek zwalcza przytulię czepną w każdej fazie jej rozwoju.

 • Lintur 70 WG

  Środek chwastobójczy w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej, stosowany nalistnie, przeznaczony do powschodowego zwalczania jednorocznych i wieloletnich chwastów dwuliściennych w jęczmieniu jarym, jęczmieniu ozimym, pszenicy jarej, pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym, pszenżycie jarym, życie, owsie, mieszankach zbożowych.

  Zawartość substancji aktywnych:

  Dikamba (związek z grupy pochodnych kwasu benzoesowego)– 65,9%
  Triasulfuron (związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika)– 4,1%

  Środek jest szybko pobierany przez liście i korzenie chwastów powodując zahamowanie ich wzrostu wkrótce po zabiegu. W ciągu 10 dni pojawiają się przebarwienia liści roślin wrażliwych. Całkowite ich zamieranie następuje po upływie 3-4 tygodni. Środek najskuteczniej zwalcza chwasty znajdujące się we wcześniejszych fazach rozwojowych – od fazy siewki do fazy 2-6 liści lub  rozetki do 5 cm średnicy. Pogoda ciepła i sprzyjająca rozwojowi roślin wzmaga działanie chwastobójcze środka.

  • Chwasty wrażliwe np.: chaber bławatek, fiołek polny, gorczyca polna, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, mak polny, przytulia czepna, rdesty, rumianek pospolity, rumian polny, rzodkiew świrzepa, samosiewy rzepaku, sporek polny, stulicha psia, tasznik pospolity, tobołki polne.
  • Chwasty średnio wrażliwe np.: bodziszek drobny, jasnota różowa, przetacznik bluszczykowy.
  • Chwasty odporne np.: miotła zbożowa, owies głuchy, perz właściwy, wyczyniec polny.
 • Picaro SX 50 SG

  Środek chwastobójczy w formie jednorodnej mieszaniny granul do sporządzania roztworu wodnego, przystosowany do odmierzania objętościowego, stosowany jednorazowo nalistnie, przeznaczony do zwalczania chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym, życie, pszenicy jarej oraz jęczmieniu jarym.

  Zawartość substancji aktywnych:

  Tifensulfuron metylowy (związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika) – 25%
  Tribenuron metylowy (związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika) – 25%

  Środek chwastobójczy w formie granul sporządzonych w technologii SX, która zapewnia ich całkowitą jednorodność i rozpuszczalność. Jest herbicydem zawierającym substancje aktywne o działaniu systemicznym. Pobierane są one głównie przez liście, częściowo przez korzenie. W roślinie szybko przemieszczają się wstrzymując wzrost i rozwój chwastów. Efekt chwastobójczy uzyskuje się w ciągu 14-21 dni od zastosowania środka. Środek najskuteczniej działa na młode intensywnie rosnące chwasty. Susza lub ulewny deszcz zmniejszają pobieranie środka i obniżają skuteczność jego działania. Picaro SX 50 SG wykazuje selektywność czynną, tzn. że rośliny chronione posiadają zdolność rozkładu środka do związków nieaktywnych. Środek w zalecanych dawkach jest selektywny dla zbóż, od fazy 3 liści do końca fazy strzelania w źdźbło. Środek można stosować na wszystkich glebach, na których uprawia się zboża.

  • Chwasty wrażliwe np.: bodziszek drobny, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, komosa biała, mak polny, maruna bezwonna, niezapominajka polna, ostrożeń polny, przetaczniki, przytulia czepna (do fazy trzech okółków), rumian polny, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity, tobołki polne.
  • Chwasty odporne np.: chwasty jednoliścienne, powój polny, skrzypy.
 • Sekator 125 OD

  Środek chwastobójczy w formie zawiesiny olejowej do rozcieńczania z wodą, stosowany nalistnie, przeznaczony do powschodowego zwalczania chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym, życie, jęczmieniu jarym, pszenicy jarej,  pszenżycie jarym.

  Zawartość substancji aktywnych:

  Jodosulfuron metylosodowy (związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika) - 25g/l
  Amidosulfuron (związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika) – 100 g w/ l

  Środek jest herbicydem o działaniu systemicznym. Pobierany jest głównie poprzez liście chwastów, w mniejszym stopniu przez korzenie i przemieszczany w roślinie, powodując zahamowanie rozwoju i wzrostu chwastów. Najskuteczniej niszczy chwasty jednoroczne znajdujące się w fazie 2-3 liści. Efekt chwastobójczy uzyskuje się po upływie 14-18 dni.

  • Chwasty wrażliwe np.: gwiazdnica pospolita, gorczyca polna, jasnota purpurowa, komosa biała, mak polny, maruna bezwonna, niezapominajka polna, ostrzeń polny, przetaczniki, przytulia czepna, rdesty, rumian polny, samosiewy rzepaku, szarłat szorstki, tasznik pospolity, tobołki polne.
  • Chwasty średnio wrażliwe np.: fiołek polny.
  • Chwasty odporne np.: chwasty jednoliścienne, chwasty wieloletnie głęboko korzeniące się.
 • Toto 75 SG

  Środek chwastobójczy w formie granul rozpuszczalnych w wodzie przeznaczony do zwalczania chwastów w pszenicy ozimej. Stosuje się przy użyciu opryskiwaczy polowych.

  Zawartość substancji czynnych:

  Tifensulfuron metylu (związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika) – 68,2%
  Metsulfuron metylu (związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika) – 6,8%

  Selektywny herbicyd o działanie systemicznym. Środek pobierany jest przez liście oraz częściowo przez korzenie roślin i szybko przemieszczany w całej roślinie. Wstrzymuje całkowicie lub ogranicza wzrost i rozwoju chwastów wkrótce po zabiegu. Pełny efekt chwastobójczy środka widoczny jest po upływie 2-4 tygodni od zastosowania.

  • Chwasty wrażliwe: fiołek polny, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, mak polny, maruna bezwonna, niezapominajka polna, samosiewy rzepaku, tobołki polne.
  • Chwasty średniowrażliwe: miotła zbożowa, przytulia czepna i przetacznik perski.
 • Foxtrot 069 EW

  Środek chwastobójczy w formie płynu (olej w wodzie) do sporządzania emulsji wodnej, stosowany nalistnie, przeznaczony do powschodowego zwalczania jednorocznych chwastów jednoliściennych: chwastnicy jednostronnej,  miotły zbożowej i owsa głuchego w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym, życie, jęczmieniu jarym i pszenicy jarej.

  Zawartość substancji aktywnej:

  Fenoksaprop-P-etylu (związek z grupy arylofenoksy kwasów) - 69 g/l

  Środek działa układowo. Pobierany jest przez zielone części roślin a następnie przemieszczany do miejsc oddziaływania, to jest do stożków wzrostu, pędów i korzeni. Po upływie 2-3 dni od wykonania zabiegu, wzrost chwastów ulega zahamowaniu. Działanie środka widoczne jest po upływie 2-4 tygodni od zastosowania w zależności od warunków atmosferycznych. Foxtrot 069 EW niszczy najskuteczniej chwasty jednoliścienne od fazy dwóch liści do końca fazy krzewienia niezależnie od fazy rozwojowej rośliny uprawnej.

  • Chwasty wrażliwe np.: chwastnica jednostronna, miotła zbożowa, owies głuchy.
  • Chwasty odporne np.: kostrzewy, perz właściwy, wiechlina roczna, życice, rośliny dwuliścienne.
 • Granstar Ultra SX 50 SG

  Środek chwastobójczy w formie jednorodnej mieszaniny granul do sporządzania roztworu wodnego, przystosowany do odmierzania objętościowego, stosowany jednorazowo nalistnie, przeznaczony do zwalczania chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym, życie, pszenicy jarej oraz jęczmieniu jarym.  Jest herbicydem zawierającym substancje aktywne o działaniu systemicznym. Pobierane są one głównie przez liście, częściowo przez korzenie. W roślinie szybko przemieszczają się wstrzymując wzrost i rozwój chwastów. Efekt chwastobójczy uzyskuje się w ciągu 14-21 dni od zastosowania środka. Środek najskuteczniej działa na młode intensywnie rosnące chwasty. Susza lub ulewny deszcz zmniejszają pobieranie środka i obniżają skuteczność jego działania.

  Granstar Ultra SX 50 SG wykazuje selektywność czynną, tzn. że rośliny chronione posiadają zdolność rozkładu środka do związków nieaktywnych. Środek w zalecanych dawkach jest selektywny dla zbóż, od fazy 3 liści do końca fazy strzelania w źdźbło. Środek można stosować na wszystkich glebach, na których uprawia się zboża.

  Zawartość substancji aktywnych:

  Tifensulfuron (związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika) – 25%
  Tribenuron metylowy (związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika) – 25%

  • Chwasty wrażliwe np.: bodziszek drobny, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, komosa biała, mak polny, maruna bezwonna, niezapominajka polna, ostrożeń polny, przetaczniki, przytulia czepna (do fazy trzech okółków), rumian polny, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity, tobołki polne.
  • Chwasty odporne np.: chwasty jednoliścienne, powój polny, skrzypy
 • Huzar Activ 387 OD

  Huzar Activ 387 OD jest środkiem chwastobójczym w postaci koncentratu w formie zawiesiny olejowej do rozcieńczania wodą, stosowany nalistnie, przeznaczony do powschodowego zwalczania chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym, życie. Jest herbicydem o działaniu systemicznym. Pobierany jest poprzez liście oraz korzenie chwastów i przemieszczany w roślinie, powodując wstrzymanie rozwoju i wzrostu chwastów. Najskuteczniej niszczy chwasty jednoroczne znajdujące się w fazie 2-4 liści. Efekt chwastobójczy uzyskuje się po upływie 1 do 3 tygodni od wykonania zabiegu. Szybkość działania zależna jest od fazy rozwojowej zwalczanych chwastów, panujących warunków atmosferycznych – temperatury, wilgotności powietrza oraz tempa wzrostu chwastów.

  Zawartość substancji aktywnych:

  Jodosulfuron metylosodowy (związek z grupypochodnych sulfonylomocznika) – 10 g/l
  2,4-D (związek z grupy fenoksykwasów)– 377 g/l

  • Chwasty wrażliwe: bodziszek drobny, chaber bławatek, gorczyca polna, gwiazdnica pospolita, iglica pospolita, jasnota purpurowa, jasnota różowa, komosa biała, mak polny, maruna bezwonna, miotła zbożowa, przytulia czepna, przetacznik perski, przetacznik polny, rdest plamisty, rumian polny, samosiewy rzepaku, sporek polny, stulicha psia, tasznik pospolity, tobołki polne.
  • Chwasty średnio wrażliwe: fiołek polny, przetacznik bluszczykowy, rdest powojowy.
 • Lancet Plus 125 WG

  Środek chwastobójczy w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej, stosowany nalistnie, przeznaczony do wiosennego powschodowego zwalczania chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w pszenicy ozimej, życie i pszenżycie ozimym. Jest selektywnym herbicydem o działaniu systemicznym, pobierany jest poprzez liście chwastów, a następnie szybko przemieszczany w całej roślinie. Środek zawiera trzy substancje aktywne o uzupełniającym się sposobie działania. Środek blokuje działanie enzymów podczas syntezy aminokwasów, jak również powoduje blokadę auksyn tj. hormonów roślinnych odpowiedzialnych za wzrost roślin. W efekcie końcowym następuje zatrzymanie syntezy aminokwasów w roślinach chwastów. Ponadto środek zakłóca proces oddychania na poziomie komórkowym. Zahamowanie wzrostu chwastów wrażliwych następuje w ciągu kilku godzin po zabiegu, jednak widoczne objawy działania pojawiają się po kilku dniach. Głównymi widocznymi objawami działania herbicydu na chwasty jest zahamowanie wzrostu, chlorozy (żółknięcie), a w konsekwencji nekrozy prowadzące do zamierania chwastów. W warunkach ciepłej i wilgotnej pogody działanie środka Lancet Plus 125 WG jest szybsze, natomiast w warunkach niskich temperatur (około 5°C) zniszczenie chwastów dwuliściennych następuje po około 3 tygodniach, a miotły zbożowej nawet do 6-9 tygodni. Środek zwalcza chwasty, gdy minimalna temperatura dobowa w ciągu 6 dni po wykonaniu zabiegu wynosi powyżej 5°C. Środek najskuteczniej niszczy chwasty znajdujące się w fazie 2-6 liści.

  Zawartość substancji aktywnych:

  Florasulam  (związek z grupy triazolopirymidyn) – 25 g/l
  Piroksysulam (związek z grupy triazolopirymidyn)– 50 g/l
  Aminopyralid (związek z grupy triazolopirymidyn) – 50 g/l

  • Chwasty wrażliwe : fiołek polny, gwiazdnica pospolita, komosa biała, mak polny, miotła zbożowa, maruna bezwonna, niezapominajka polna, przetacznik polny, przytulia czepna, rdest powojowy, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity, tobołki polne.
  • Chwasty średnio wrażliwe : jasnota purpurowa, przetacznik bluszczykowy.
 • Saroksypyr 250 EC

  Saroksypyr 250 EC jest środkiem chwastobójczym, w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowanym nalistnie, przeznaczonym do powschodowego zwalczania uciążliwych chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej, do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

  Zawartość substancji czynnej:

  Fluroksypyr (związek z grupy pochodnych kwasu pirydynokarboksylowego) - 250 g/l (25%)

  Środek pobierany jest poprzez liście chwastów, a następnie przemieszczany do korzeni roślin powodując ich zamieranie. Pierwsze objawy działania środka na chwasty są widoczne po upływie 2-3 dni. Zamieranie chwastów następuje po 5-7 dniach. Środek zwalcza przytulię czepną w każdej fazie jej rozwoju.

  • Chwasty wrażliwe: gwiazdnica pospolita, przytulia czepna, rdest powojowy, wyka ptasia.
  • Chwasty średnio wrażliwe: przetacznik polny, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity.
  • Chwasty odporne: fiołek polny.
 • Insektycydy

 • Ammo Super 100 EW

  Środek owadobójczy w formie emulsji (olej w wodzie) do rozcieńczania wodą, o działaniu kontaktowym i żołądkowym przeznaczonym do zwalczania szkodników ssących i gryzących w roślinach rolniczych i sadowniczych. Na roślinie działa powierzchniowo.

  Zawartość substancji aktywnej:

  Zeta-cypermetryna - (związek z grupy pyretroidów) - 100 g/l

  Preparat zarejestrowany do ochrony pszenicy ozimej i jarej, jęczmienia ozimego i jarego, żyta, pszenżyta ozimego i jarego oraz owsa przed mszycami i skrzypionkami.

 • Decis Mega 50 EW

  Środek owadobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, o działaniu kontaktowym i  żołądkowym, przeznaczonym do zwalczania szkodników gryzących i kłująco-ssących w roślinach rolniczych, sadowniczych, warzywnych i ozdobnych. Na roślinie działa powierzchniowo. 

  Zawartość substancji czynnej:

  Deltametryna - (związek z grupy pyretroidów) – 50 g/l (4,80 %).

  Pszenica ozima, jęczmień jarymszyce, skrzypionki.

 • Nurelle D 550EC

  Preparat owadobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej o działaniu kontaktowym, żołądkowym i gazowym. Przeznaczony do zwalczania wszystkich stadiów rozwojowych szkodników ssących i gryzących.  Na roślinie preparat działa powierzchniowo i wgłębnie. Działa skutecznie w szerokim zakresie temperatur.

  Substancja biologicznie czynna:

  Chloropiryfos (związek z grupy fosforoorganicznych) 500 g/l
  Cypermetryna (związek z grupy pyretroidów) 50 g/l

  Pszenica jara mszyce.

 • Sumi – Alpha 050 EC

  Środek owadobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowany aparaturą naziemną lub agrolotniczą, o działaniu kontaktowym i żołądkowym przeznaczony jest do zwalczania szkodników ssących i gryzących w roślinach rolniczych, warzywniczych, sadowniczych, roślin ozdobnych i zielarskich oraz w leśnictwie. Na roślinie działa powierzchniowo.

  Zawartość substancji aktywnej:

  Esfenwalerat (związek z grupy pyretroidów) - 50 g/l

  Preparat zarejestrowany do ochrony pszenicy jarej i ozimej, jęczmienia jarego i ozimego, żyta, owsa, pszenżyto jarego i ozimego przed mszycami i skrzypionkami.

 • Regulatory wzrostu

 • Cerone 480 SL

  Środek z grupy regulatorów wzrostu w formie koncentratu rozpuszczalnego w wodzie. Cerone 480 SL stosuje się jako środek zapobiegający wyleganiu jęczmienia, żyta, pszenżyta i pszenicy uprawianych na dobrych stanowiskach lub nawożonych wysokimi dawkami azotu. Środek jest regulatorem wzrostu, który powoduje skrócenie i usztywnienie źdźbeł zbóż, co zapobiega wyleganiu łanu.

  Zawartość substancji aktywnych:

  Etefon (związek z grupy fosfonowych) - 480 g/l

 • Medax Top 350 SC

  Medax Top 350 SC jest środkiem z grupy regulatorów wzrostu i rozwoju roślin w formie koncentratu w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczenia wodą o działaniu systemicznym. Środek stosuje się w celu redukcji wzrostu roślin i zapobiegania wyleganiu w uprawie pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego. Środek ochrony roślin przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

  Zawartość substancji aktywnych:

  Chlorek mepikwatu (związek z grupy piperydyn - pentametylenoimin) - 300 g/l
  Proheksadion wapnia (związek z grupy cykloheksanodionów) - 50 g/l

Ziemniaki

 • Fungicydy

 • Ridomil Gold MZ Pepite 67,8 WG

  Środek grzybobójczy w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej o działaniu układowym i kontaktowym,

  do stosowania zapobiegawczego w okresie intensywnego wzrostu roślin, przeznaczony do ochrony przed chorobami grzybowymi ziemniaka, winorośli, tytoniu, uprawianych w gruncie: pomidora, cebuli, brokuła, kalafiora, sałaty, roślin ozdobnych, uprawianych pod osłonami: ogórka, roślin ozdobnych. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy ręcznych.

  Zawartość substancji czynnych:

  Metalaksyl-M (związek z grupy fenyloamidów) - 3,8% (38,8 g/kg),
  Mankozeb (związek z grupy ditiokarbaminianów) - 64% (640 g/kg).

  Ziemniak: zaraza ziemniaka i alternarioza.

 • Herbicydy

 • Agil 100 EC

  Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowany nalistnie, przeznaczony do selektywnego zwalczania perzu właściwego, samosiewów zbóż, chwastnicy jednostronnej, miotły zbożowej, owsa głuchego i innych chwastów jednoliściennych (po wschodach) w niektórych roślinach rolniczych (ziemniak, burak cukrowy i pastewny, rzepak ozimy, bobik, groch jadalny), warzywnych i sadowniczych, szkółkach i uprawach leśnych w okresie wegetacji oraz do zwalczania perzu właściwego w zespole uprawek pożniwnych.

  Zawartość substancji czynnej:

  Propachizafop - (związek z grupy pochodnych kwasu arylofenoksypropionowego)-100 g /l

  Środek wykazuje działanie układowe, pobierany jest bardzo szybko poprzez liście, a następnie przemieszczany do korzeni i rozłogów chwastów powodując zahamowanie wzrostu i rozwoju roślin.

  • Chwasty wrażliwe np.: chwastnica jednostronna, miotła zbożowa, owies głuchy, palusznik krwawy,
  • perz właściwy, samosiewy zbóż, włośnica sina, włośnica zielona, wyczyniec polny, życice.
  • Chwasty odporne np: wszystkie rośliny dwuliścienne.
 • Chwastox Extra 300 SL

  Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania roztworu wodnego, stosowany nalistnie, przeznaczony do zwalczania jednorocznych chwastów dwuliściennych w zbożach ozimych i jarych, zbożach z wsiewką roślin motylkowych, trawach nasiennych, ziemniaku, lnie, sadach drzew ziarnkowych i pestkowych oraz na terenach przeznaczonych pod uprawę użytków zielonych i na eksploatowanych użytkach zielonych.

  Zawartość substancji aktywnej:

  MCPA: (związek z grupy fenoksykwasów) w formie soli sodowo-potasowych -300 g/l

  Środek pobierany jest poprzez liście chwastów powodując ich deformację, a następnie zahamowanie wzrostu roślin i ich zamieranie. Środek najskuteczniej niszczy chwasty znajdujące się w fazie 2-6 liści.

  • Chwasty wrażliwe np.: dymnica pospolita, gorczyca polna, jaskier polny, komosa biała, kurzyślad polny, mak  polny, mięta polna, poziewnik szorstki, rzodkiew świrzepa, sporek polny, tasznik pospolity, tobołki polne, wilczomlecz obrotny.
  • Chwasty średnio wrażliwe np.: chaber bławatek, mniszek pospolity, ostrożeń polny, skrzyp polny, szczaw kędzierzawy.
  • Chwasty odporne np.: chwasty jednoliścienne, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, krwawnik pospolity, jaskier rozłogowy, pokrzywa zwyczajna, przetaczniki, przytulia czepna, rdesty, chwasty rumianowate.
 • Roundup 360 SL

  Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania roztworu wodnego, stosowany nalistnie, przeznaczony do zwalczania perzu oraz innych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych (jednorocznych i wieloletnich) na polach uprawnych, w uprawie jabłoni i porzeczki czarnej, na torach kolejowych i innych terenach nie użytkowanych rolniczo, oraz do likwidacji ugorów i odłogów przed zasiewem roślin uprawnych.

  Zawartość substancji aktywnej:

  Glifosat (związek z grupy aminofosfonianów) w postaci soli izopropyloaminowej – 360 g/l

  Roundup 360 SL jest dolistnym herbicydem o działaniu układowym. Pobierany jest przez zielone części roślin (liście, zielone pędy i nie zdrewniałą korę), a następnie przemieszcza się po całej roślinie i dociera do jej części podziemnych (korzenie, rozłogi itp.) powodując ich zamieranie. Pierwsze objawy działania środka (żółknięcie i więdnięcie) są widoczne po upływie 7-10 dni od zabiegu. Całkowite zamieranie roślin następuje po około 3 tygodniach. Wysoka temperatura i wilgotność powietrza oraz silne nasłonecznienie przyspieszają działanie środka.

  Chwasty wrażliwe np.:

  • w dawce 2 l/ha* np.: chwastnica jednostronna, gwiazdnica pospolita, jasnota różowa, komosa biała, pokrzywa zwyczajna, tasznik pospolity, żółtlica drobnokwiatowa.
  • w dawce 3-5 l/ha np.: bodziszek drobny, bratek polny, jasnota purpurowa, mak polny, maruna bezwonna, miotła zbożowa, ostróżeczka polna, perz właściwy, przetacznik polny, przymiotno kanadyjskie, przytulia czepna, rdest powojowy, samosiewy rzepaku, starzec zwyczajny, stokłosa miękka, szarłat szorstki, tobołki polne, wiechlina roczna.
  • w dawce 5-6,25 l/ha np.: bylica pospolita, czyściec błotny, krwawnik pospolity, mlecz polny, mniszek pospolity, szczaw polny, szczaw zwyczajny.

  Chwasty średniowrażliwe:

  • w dawce 5-6,25 l/ha: wierzbownica gruczołowata

  Chwasty odporne np.: skrzyp polny.

  *Dotyczy chwastów w fazie siewki

 • Stomp 330 EC

  Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej stosowany doglebowo lub nalistnie, przeznaczony do zwalczania jednorocznych chwastów dwuliściennych i jednoliściennych w uprawie ziemniaka, cebuli oraz kapusty. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

  Zawartość substancji czynnej:

  Pendimetalina (związek z grupy dinitroanilin) - 330 g/l (31,3 %).

  Inne substancje niebezpieczne niebędące substancją aktywną: solwent nafta (ropa naftowa), węglowodory ciężkie, frakcja naftowa niespecyfikowana. Środek pobierany jest przez korzenie i części nadziemne chwastów. Najskuteczniej zwalcza chwasty w okresie ich kiełkowania i wschodów. Chwasty jednoliścienne są zwalczane do fazy pierwszego lub do początku drugiego liścia a dwuliścienne do fazy dwóch liści właściwych.

  • Chwasty wrażliwe: chwastnica jednostronna, gwiazdnica pospolita, jasnota różowa, komosa biała, krzywoszyj polny, maruna bezwonna, przetacznik perski, rdest powojowy, rumian polny, szarłat szorstki, tasznik pospolity i tobołki polne
  • Chwasty średnio wrażliwe: chaber bławatek, fiołek polny, dymnica pospolita
  • Chwasty odporne: skrzyp polny, żółtlica drobnokwiatowa.
 • Insektycydy

 • Ammo Super 100 EW

  Środek owadobójczy w formie emulsji (olej w wodzie) do rozcieńczania wodą, o działaniu kontaktowym i żołądkowym przeznaczony do zwalczania szkodników ssących i gryzących w roślinach rolniczych i sadowniczych. Na roślinie działa powierzchniowo.

  Zawartość substancji aktywnej:

  Zeta-cypermetryna - (związek z grupy pyretroidów) - 100 g/l

  Preparat zarejestrowany do ochrony rzepaku ozimego przed: chowaczem brukwiaczkiem, słodyszkiem rzepakowym, pryszczarkiem kapustnikiem, chowaczem podobnikiem.

 • Decis Mega 50 EW

  Środek owadobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, o działaniu kontaktowym i  żołądkowym, przeznaczony do zwalczania szkodników gryzących i kłująco-ssących w roślinach rolniczych, sadowniczych, warzywnych i ozdobnych. Na roślinie działa powierzchniowo. 

  Zawartość substancji czynnej:

  Deltametryna - (związek z grupy pyretroidów) – 50 g/l (4,80 %).

  Ziemniak - larwy i chrząszcze stonki ziemniaczanej.

 • Nurelle D 550EC

  Preparat owadobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej o działaniu kontaktowym, żołądkowym i gazowym. Przeznaczony do zwalczania wszystkich stadiów rozwojowych szkodników ssących i gryzących. Na roślinie preparat działa powierzchniowo i wgłębnie. Działa skutecznie w szerokim zakresie temperatur.

  Substancja biologicznie czynna:

  Chloropiryfos (związek z grupy fosforoorganicznych) 500 g/l
  Cypermetryna (związek z grupy pyretroidów) 50 g/l

  Ziemniak - larwy i chrząszcze stonki ziemniaczanej.

 • Proteus 110 OD

  Środek owadobójczy w formie zawiesiny olejowej do rozcieńczania wodą, o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczony do zwalczania szkodników gryzących i kłująco-ssących w ziemniaku, rzepaku ozimym, buraku cukrowym, kukurydzy. W roślinie działa systemicznie.

  Zawartość substancji aktywnych:

  Tiachlopryd (związek z grupy chloronikotynyli - 100 g/l
  Deltametryna (związek z grupy pyretroidów)  - 10 g/1

  Ziemniak - larwy i chrząszcze stonki ziemniaczanej.

 • Alverde 240 SC

  Środek owadobójczy w formie koncentratu w postaci stężonej zawiesiny o działaniu żołądkowym, wykazuje również działanie kontaktowe, przeznaczony do zwalczania stonki ziemniaczanej w uprawie ziemniaka. Na roślinie działa powierzchniowo.

  Zawartość substancji czynnej:

  Metaflumizon (związek z grupy karbonylohydrazyd) - 240g/l

 • Mospilan 20 SP

  Środek owadobójczy w formie proszku rozpuszczalnego w wodzie, o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczony do zwalczania szkodników ssących i gryzących w uprawie ziemniaka, rzepaku ozimego, jabłoni,  czereśni, wiśni, gruszy, śliwy, truskawki przy użyciu aparatury naziemnej oraz w lasach przy użyciu aparatury agrolotniczej.  Na roślinie działa powierzchniowo, wgłębnie i systemicznie.

  Zawartość substancji czynnej:

  Acetamipryd – (związek z grupy pochodnych neonikotynoidów) - 20%

  Ziemniak - larwy i chrząszcze stonki ziemniaczanej.